Επιστρέψαμε!

Τη Δευτέρα 13/09/2021, ξαναγυρνάμε στη ζωντανή μας ροή. Με τις γνωστές εκπομπές, αλλά και πολλούς νέους παραγωγούς, καλεσμένους, συνεντεύξεις, αφιερώματα, νέες ανακαλύψεις, κι αγαπημένη μουσική από το παρελθόν και το παρόν. Και όλοι εμείς, εδώ στον Strummer Radio, δεν θα μπορούσαμε να ανυπομονούμε περισσότερο.

Σας ευχαριστούμε για τα δύο χρόνια συντροφιάς και σας προσκαλούμε σε ένα (ακόμη) ραδιοφωνικό πάρτυ!

Μείνετε συντονισμένοι στα social media του σταθμού για το ενημερωμένο καθημερινό μας πρόγραμμα.

Οι παραγωγοί του Strummer Radio

 

Το πρόγραμμά μας μέχρι στιγμής διαμορφώνεται ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ

12:00 – 14:00 A Pillow of Secrets (coming soon)

14:00 – 16:00 TBA

16:00 – 18:00 Psychotic Reactions (every 1st & 3rd week)

                   *Sail to the Hinderland (2nd & 4th week)

18:00 – 20:00 Uncommon Sense 

20:00 – 22:00  Delicasseten 

22:00 – 23:00 Seven Eleven 

23:00 – 00:00+ Mid-Western MIDI 

01:00 – 03:30 Strummer producers’ “Electronic Choice Cuts”

 

ΤΡΙΤΗ

10:00 – 12:00 

12:00 – 14:00 Nocturnal Ideas 

14:00 – 16:00 Happiness is going to the movies 

16:00 – 18:00 TBA

18:00 – 20:00 Hidden Track 

20:00 – 22:00 TBA

22:00 – 24:00 Scumpunks 

01:00 – 03:30 Strummer producers’ “Electronic Choice Cuts”

ΤΕΤΑΡΤΗ

10:00 – 12:00 No Credits 

12:00 – 14:00 Ashtray Findings 

14:00 – 16:00 “Sounds Greek to me” – Οι επιλογές των παραγωγών του Strummer από την εγχώρια σκηνή.

16:00 – 18:00 TBA

18:00 – 20:00 Trebled Time 

20:00 – 22:00 Bananafish 

22:00 – 24:00 Old Dogs New Tricks (1st week)

                     * Mystic Psychosis by Hlias K (3rd week)

                               ** The Tell Tale Tracks (2nd & 4th week)

01:00 – 03:30 Strummer producers’ “Electronic Choice Cuts”

ΠΕΜΠΤΗ

10:00 – 12:00 Days of Nothing 

12:00 – 13:00 Lost Daylight 

14:00 – 16:00 One (+1) O' Clock Jump 

16:00 – 18:00 Radio Tangier 

18:00 – 20:00 Alternative Values 

20:00 – 22:00 Off the Record 

22:00 – 23:00 ShaLaLa - Radio Traveling (1st, 2nd, 3rd week)

                     *Άυπνη Πόλη (every 4th week)

23:00 – 24:00 Sinnerman 

01:00 – 03:30 Strummer producers’ “Electronic Choice Cuts”

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

10:00 – 12:00 στον Λεμονοστίφτη 

12:00 – 14:00

13:30 – 16:00 Expand Your Mind 

16:00 – 18:00 Στον Γαλαξία της Ανδρομέδας 

18:00 – 20:00 To Beat the Devil 

20:00 – 22:00 In Cool Blood 

22:00 – 24:00 Antony K 

01:00 – 03:30 Strummer producers’ “Electronic Choice Cuts”

ΣΑΒΒΑΤΟ

10:00 – 12:00 String Bean Jean's live set (every 1st & 2nd Saturday/ 11:00 am)

                    *Fragmenta (every month's 3rd Saturday)  

                    * With Grace (every month's last Saturday)  

12:00 – 14:00 Breakfast Sessions 

14:00 – 16:00 G- Vibes 

16:00 – 18:00 Mood Swings  

18:00 – 20:00 Unbalanced Pieces 

20:00 – 22:00  Mind Flowers (every 1st & 3rd week)

                      *Everything Always Goes Wrong (every 2nd & 4th week)

22:00 – 24:00  Urbanphone: μουσικές ιστορίες αγοραίου πολιτισμού )

01:00 – 03:30 Strummer producers’ “Electronic Choice Cuts”

                    

 ΚΥΡΙΑΚΗ

10:00 – 12:00 Coffee & Captain Sundays

 12:00 – 14:00 Dislocated Days (1st & 3rd week)

                     *Pan Galactic Rock Blaster (2nd & 4th week)

14:00 – 16:00 

16:00 – 18:00 Eclectic Road Trips 

18:00 – 20:00 Dead Moon Nights 

20:00 – 22:00 Home/sick 

22:00 – 24:00 Proschedio 

01:00 – 03:30 Strummer producers’ “Electronic Choice Cuts”

Έκτακτες Εκπομπές

I Hate Thatcher 

The Secret Fires

Follow Us